Obraz Alt

Usługi

Fizjokosmetologia

Tutaj jesteś:

Fizjokosmetologia

Każda z usług zaczyna się 60 min konsultacją.

O cenę i terminy zapytaj w naszej recepcji.

CZAS TRWANIA: 60 min

Żyjemy w czasach, gdzie fizjoterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia rozwijają się bardzo szybko. Na rynku pojawia się coraz więcej zabiegów, które pomagają w walce z naszymi niedoskonałościami. Jest to wynik rosnącej popularności różnego rodzaju zabiegów estetycznych. Ale oprócz możliwości skorzystania odrębnie z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii możemy również liczyć na efekty jakie ma do zaoferowania fizjokosmetologia (fizykoterapia w kosmetyce).

Fizjoterapia, jak rzadko która forma leczenia daje nam ogromne możliwości
w zakresie oddziaływania na urodę i estetykę ciała.

Czym jest fizjokosmetologia?

Zabiegi z zakresu fizjo kosmetologii stanowią dodatkowe rozwiązanie dla wielu osób, które chcą poprawić swoją atrakcyjność, bez konieczności sięgania po metody inwazyjne czy skalpel. Mało kto zdaje sobie sprawę, że za pomocą fizjoterapii możliwe jest aby upiększyć swoje ciało, podobnie jak dzieję się to za sprawą stosowania kosmetologii oraz medycyny estetycznej.

W ODNOVA CLINIC oferujemy szeroki wachlarz usług z zakresu fizjokosmetologii. Nasi specjaliści wiedzą w jaki sposób łączyć ze sobą różnorodne metody z zakresu kosmetologii z zabiegami mającymi na celu poprawę stanu skóry, mięśni twarzy lub innych obszarów ciała. Dzięki holistycznemu podejściu możliwe jest opracowanie komplementarnej terapii, na którą składają się m.in. masaże czy zabiegi wykonywane z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury.

Fizjokosmetologia Katowice – fizjoterapia estetyczna

Fizjoterapia estetyczna (fizjokosmetologia) jest alternatywą dla osób, które nie chcą poddawać się inwazyjnym metodom poprawy wyglądu, ale jednocześnie chcą zadbać o poprawę wyglądu swojego ciała.
Pojawia się pytanie – czy w fizjoterapii estetycznej możemy wykorzystywać wszystkie zabiegi z zakresu kosmetologii? W większości przypadków tak, ponieważ zarówno fizjoterapia, jak i medycyna estetyczna czy kosmetologia, stosują praktycznie te same metody wykonywania zabiegów. Zarówno w przypadku fizykoterapii jak i kosmetologii wykorzystywane są m.in.:

 • prądy do elektroterapii,
 • zabieg RF czyli radiofrekwencja – a jest to nic innego, jak znana dobrze metoda nieinwazyjnego odmładzania skóry – oraz zwalczania tkanki tłuszczowej,
 • ultradźwięki – które pomagają poprawić stan zdrowotny skóry oraz wygląd, poprzez jej oczyszczenie i usunięcie wszelkich produktów ubocznych przemiany materii.

Podobnych przykładów w wyżej wymienionych dziedzinach jest wiele, a zaliczają się do nich m.in. stosowanie prądu galwanicznego, jonoforezy czy peelingu kawitacyjnego.

Zastosowanie fizjokosmetologii

Zarówno kosmetolog jak i fizjoterapeuta skupiają się na wyłącznie na poprawie wyglądu skóry pacjenta. Oznacza to, że działania tych specjalistów w żadnym zakresie nie mają na celu krzyżować się z kompetencjami lekarzy medycyny. Do dermatologa powinniśmy skierować pacjenta np. z łojotokowym zapaleniem skóry, aktywnym trądzikiem różowatym, aktywnym trądzikiem pospolitym, egzemą czy wysypką.

 

W takim razie jakie problemy powinny być leczone przez lekarza, a jakimi może zająć się kosmetolog lub fizjoterapeuta? Pole do popisu dla masażysty czy fizjoterapeuty otwiera się wówczas, gdy trafia do niego pacjent zmagający się np. z cellulitem, rozstępami czy zmniejszeniem napięcia mięśni – czyli problemami natury kosmetycznej, z którymi można poradzić sobie stosując metody nieinwazyjne i bezpieczne.

 

Tak więc fizjokosmetologia znajduje najszersze zastosowanie w przypadku osób, które borykają się z problemami niewymagającymi inwazyjnego leczenia, a jedynie zabiegów, które pomogą zminimalizować widoczność nieregularności na powierzchni skóry czy innych, nieestetycznych zmian. Jest tak m.in. w przypadku walki z cellulitem, utratą jędrności skóry spowodowaną szybkim spadkiem wagi ciała czy pielęgnacji skóry nadmiernie przesuszonej. Są to problemy, z którymi można sobie poradzić z pomocą odpowiednio dobranych zabiegów fizjoterapeutycznych, takich jak specjalne techniki masażu czy zabiegi z użyciem aparatury.

Fizjoterapia estetyczna i fizjokosmetologia Katowice

Fizjoterapia estetyczna łączy w sobie wykorzystanie najskuteczniejszych technik z zakresu fizjoterapii oraz kosmetologii. Dzięki temu możliwe jest skutecznie wspieranie terapii opracowanych z myślą o efektywnej rekonwalescencji po urazach, przebytych chorobach, a także pomocy z mankamentami wyglądu nad których pacjent chce pracować.

 

Współczesna kosmetologia czerpie wiele z fizykoterapii, gdyż wiele ze stosowanych w jej obrębie technik przyczynia się nie tylko do poprawy kondycji ciała, ale oddziaływuje także pozytywnie na wygląd skóry. Nie dziwi zatem, że fizjokosmetologia jest dziedziną zyskują na popularności z każdym rokiem. Łączy ona w sobie wiedzę i doświadczenie specjalisty fizjoterapeuty i masażysty z narzędziami i rozwiązaniami znanymi z gabinetów kosmetologicznych. Co więcej, nie można także pomijać wagi jakie stosowane techniki mają na psychosomatyczny i emocjonalny dobrostan pacjenta. Holistycznie rozplanowana terapia umożliwi zatem zatroszczyć się nie tylko o sam wygląd, ale także o firmę psychiczną – co ważne jest szczególnie w przypadku pacjentów powracających do zdrowia po dłuższej chorobie lub urazach powstałych np. w wyniku wypadku.

Nieinwazyjne upiększanie ciała

Fizjoterapia kojarzyła się dotąd przede wszystkim z leczeniem osób zmagających się z daną jednostką chorobową, ale trzeba wiedzieć też o tym, że te metody mogą posłużyć wspomagająco przy leczeniu. Poprzez odpowiednie ich zastosowanie możemy śmiało wykorzystywać je do walki z niedoskonałościami naszego wyglądu lub włączyć je w tok innych terapii, opracowanych z myślą o innych dolegliwościach.

 

W ODNOVA CLINIC skupiamy się przede wszystkim na wykorzystaniu wiedzy naszych terapeutów, w połączeniu jej z użyciem nowoczesnego sprzętu, jak np. generatorów wodorowych, które biorą czynny udział w antyoksydacji i przyspieszaniu metabolizmu oraz magnetoterapii 3D. Te urządzenia w połączeniu z fizjokosmetologią, proponowaną przez naszych masażystów czy fizjoterapeutów, dadzą efekt w postaci, zdrowego ciała pozbawionego cellulitu, napięć czy suchości skóry.

Co więcej, nasi specjaliści skupiają się także na zapewnieniu pacjentowi wsparcia na poziomie emocjonalnym i psychicznym. Różnego typu dolegliwości i mankamenty wyglądu, z którymi chcą walczyć pacjenci wiążą się takżę z odczuwaniem dyskomfortu czy głęboko zakorzenionych komplektów. W ODNOVA CLINIC możesz liczyć na wszechstronne działanie, które będzie uwzględniało nie tylko efektywne działanie na sam problem, ale także pracę ze źródłami danej przypadłości. Przekonaj się, że fizykoterapia w kosmetyce może skutecznie pomóc w poprawie wyglądu Twojego ciała – skutecznie, bezpiecznie i bezboleśnie.

W ODNOVA CLINIC można zapisać się na różnorodne zabiegi z zakresu fizjokosmetologii, jak:

Proponujemy także powiązane zabiegi, wśród których znalazły się m.in.:

 • Masaż liftingujący Hollywood Lifting
 • Masaż transbukkalny twarzy według metody dr. Sergeya Shchurevicha
 • Masaż psychosomatyczny twarzy według metody dr. Sergeya Shchurevicha
 • Estetyczna terapia manualna twarzy Baskin Face Therapy (BFT)
 • Intuicyjny masaż psychosomatyczny ciała
 • Masaż tajski stóp
 • Masaż kalifornijski
 • Access Bars
Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: