zabieg na kobiecie

Usługi

Konsultacje kosmetolog

Tutaj jesteś:

Konsultacje kosmetolog

Każda z usług zaczyna się 60 min konsultacją.

O cenę i terminy zapytaj w naszej recepcji.

CZAS TRWANIA: 60 min

Kosmetyka lekarska (kosmetologia) stanowi dział dermatologii, skupiający się na badaniu i pielęgnacji włosów, paznokci, a w szczególności skóry. Specjalista kosmetolog zajmuje się niesieniem pomocy przy problemach i stanach chorobowych skóry, pomagając łagodzić objawy oraz leczyć m.in. alergie, łojotok, łuszczycę, problemy z nadmierną suchością skóry oraz dbać o jej młody i promienny wygląd. To jednak nie wszystko, ponieważ kosmetolog pomaga także pracować nad ogólnie pojętą higieną życia.

 

Specjaliści ODNOVA CLINIC działają w oparciu o koncepcję terapii komplementarnej – oznacza to, że konsultacja z kosmetologiem może łączyć się także ze współpracą z dietetykiem oraz innymi specjalistami, którzy pomogą skutecznie dotrzeć do źródeł danego problemu i go rozwiązać.

zabieg kosmetologiczny na kobiecie
zabieg kosmetologiczny

Jak działa specjalista kosmetolog

Specjalista kosmetolog potrafi na podstawie wywiadu z pacjentem oraz oględzin ocenić stan skóry, rozpoznać jej typ i na tej bazie stworzyć indywidualny, ramowy plan działań. Specjalistyczna i fachowa konsultacja pozwala na wyeliminowanie możliwości wystąpienia działań niepożądanych oraz na zmaksymalizowanie efektywności terapii.

 

Specjalista dobiera zalecane w danym przypadku działania oraz uwzględnia odpowiednie procedury, aby stworzyć kompletny, a przede wszystkim jasny i bezpieczny kalendarz działań. W zależności od potrzeb w plan można modyfikować, co zależy od efektów prowadzonej terapii. Specjalista kosmetolog czuwa nad przebiegiem całej terapii. Największe znaczenie ma pierwsza konsultacja, jednak w trakcie przeprowadzania planu korzystnie jest regularnie kontrolować jego przebieg i efekty. Z tego też powodu konsultacja może odbyć się kilkukrotnie.

Kosmetolog pracuje z klientem (pacjentem) nad tym, aby poprawić jego samopoczucie oraz utrzymać atrakcyjny i młodzieńczy wygląd całego ciała. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim metody nieinwazyjne – kosmetologia łączy się z chirurgią plastyczną, ale główną różnicą między tymi dziedzinami jest właśnie rodzaj wybieranych w czasie prowadzonej terapii metod.

 

Kosmetolog działa głównie poprzez zabiegi fizykalne, takie jak np. masaże czy wykorzystanie nowoczesnej aparatury, a także posiłkując się środkami farmakologicznymi, rehabilitacją oraz konsultacjami z dietetykiem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zadowalających efektów, całkowicie bez użycia skalpela czy ingerencję w głębokie struktury tkanek.

kosmetolog ogląda pod lampą twarz kobiety

Na czym skupia się w swojej pracy kosmetolog

Kosmetolog zajmuje się przede wszystkim profilaktyką procesów starzenia się organizmu, w celu utrzymania młodzieńczego wyglądu. W tym celu stosuje się różnorodne środki mające na celu likwidować i spłycać pojawiające się na ciele zmarszczki, bruzdy i niedoskonałości. Specjalista może pracować z klientem także nad samoakceptacją – dobry wygląd to jedynie początek, aby móc poczuć się pewnie i dobrze we własnej skórze. W tym celu komplementarna terapia może uwzględniać także konsultację z psychologiem lub trenerem mentalnym.

Zadaniem kosmetologa jest także leczenie przypadłości skórnych. W tym celu wykorzystywane są różnorodne metody, oparte na odpowiednim dobieraniu składu kosmetyków do danego typu cery, leczenie farmakologiczne, a także opracowanie diety, która pomoże poprawić wygląd skóry i hamuje rozwój jednostki chorobowej.

Co więcej, kosmetolog może także brać udział przy terapii otyłości. Konsultacja ze specjalistą często jest zalecana w przypadku pacjentów w trakcie rehabilitacji stomatologicznej lub odbywających fizjoterapię. Dodatkowe zabiegi na ciało pomogą zatroszczyć się o zdrowy i piękny wygląd, a przy tym będą miały korzystny wpływ na dobrostan psychiczny pacjenta.

Zabiegi w obrębie kosmetologii stosowane w ODNOVA CLINIC to m.in.:

 • terapia aktywnym wodorem,
 • masaż liftingujący (Hollywood Lifting),
 • masaż transbukkalny twarzy według metody dr. Sergeya Shchurevicha,
 • estetyczna terapia manualna twarzy (Baskin Face Therapy),
 • różne techniki masażu, w tym m.in. masaż klasyczny, relaksujący czy regeneracyjny.
mężczyzna leżący u kosmetologa

Konsultacja w gabinecie

Profesjonalnie przeprowadzona konsultacja kosmetologiczna jest niezmiernie ważna przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii, nie ważne czy przeciwstarzeniowej, czy stosowanej w wypadku leczenia problemów z trądzikiem. Warto wiedzieć, że nasza skóra jest niezwykle złożonym i skomplikowanym organem (do tego największym w ludzkim ciele!). Aby móc zatem dobrze poznać jej specyfikę oraz problemy, należy przeprowadzić dokładny wywiad z osobą, która zgłasza się do gabinetu.

Konsultacja kosmetologiczna jest idealnym momentem na to aby porozmawiać z pacjentem, poznać jego oczekiwania i potrzeby związane z rezultatami terapii oraz wykonać niezbędne badania, w tym ocenę stanu skóry. Daj zatem poznać swoją skórę i udzielaj specjaliście odpowiedzi na wszystkie pytania. Określa się oczekiwania pacjenta, ale również możliwe do osiągnięcia efekty zabiegów. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który stanowi podstawę do rozpoczęcia terapii.

Pierwsza wizyta w gabinecie kosmetologa jest szczególna, zarówno dla pacjenta, jak i dla specjalisty. Jest to czas na to aby specjalista mógł zapoznać się z listą:

 • nawyków pielęgnacyjnych,
 • ulubionych produktów pacjenta,
 • listą niepożądanych reakcji na poszczególne kosmetyki (które miały miejsce w przeszłości),
 • historii wykonanych w przeszłości zabiegów z zakresu kosmetologii.
kobieta kosmetolog

Jak się przygotować?

Przed konsultacją kosmetologiczną należy przygotować zestaw odpowiedzi na pytania, jakie specjalista może zdać w czasie wywiadu. Służy wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości, ustaleniu preferencji i oczekiwań pacjenta oraz poznaniu specyfiki jego problemu. Warto zastanowić się m.in. nad tym:

 • jakie kosmetyki/składniki/zabiegi okazały się skuteczne/dobre w przeszłości oraz które zawiodły,
 • jak wygląda codzienna rutyna pielęgnacyjna, przyzwyczajenia kosmetyczne, dobór produktów oraz metod pielęgnacyjnych,
 • jak prezentuje się dieta oraz jakie składniki w niej przeważają,
 • jakich efektów pacjent spodziewa się po zakończeniu terapii.

Na tej podstawie specjalista pomoże dopasować odpowiednie produkty, służące świadomej i prostej pielęgnacji domowej, a w razie potrzeby zaleci dalsze działania lub skieruje na konsultację ze specjalistą z danej dziedziny, aby prowadzona terapia mogła mieć wieloaspektowe oddziaływanie zarówno na ciało, jak i na samopoczucie. Konsultacja jest także świetną sposobnością do poznania swojej skóry i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

Sama konsultacja w gabinecie rozpocznie się od rozmowy. Następnie specjalista może przejść do wykonania oględzin skóry, a dalej także zabiegu. Przed wizytą nie ma potrzeby wykonywania demakijażu – kosmetolog zatroszczy się o oczyszczenie skóry przed badaniem lub wykonaniem zabiegu. W zależności od obranej metody, masaże mogą być wykonywane “na sucho” lub z wykorzystaniem oleju.

 

Nie istnieją przeciwwskazania do umówienia się na wizytę w gabinecie kosmetologa. Specjalista dokładnie wie w jaki sposób obchodzić się zarówno z wygojonymi, jak również z aktywnymi zmianami na skórze (trądzik, łuszczyca, AZS, blizny itd), aby ich nie podrażnić.

wywiad u kosmetologa
Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: