Obraz Alt

Usługi

Terapie nowoczesne

Tutaj jesteś:

Terapie nowoczesne

Każda z usług zaczyna się 60 min konsultacją.

O cenę i terminy zapytaj w naszej recepcji.

CZAS TRWANIA: 60 min

Regeneracja w chorobach układu nerwowego jest dziedziną bardzo istotną. Dla szerokiego grona pacjentów okazuje się niezwykle potrzebne dla przywrócenia lub wzmocnienia prawidłowego działania całego organizmu. To ważny element dla funkcjonowania organizmu w stanie równowagi i pełni komfortu. Stres i napięcie psychiczne to główne czynniki, które wzmagają powstawanie napięć fizycznych. Mogą prowadzić do rozwoju zaburzeń fizjologii oraz funkcjonowania całego organizmu.

Czym są terapie nowoczesne?

W ODNOVA CLINIC szczególną uwagę przywiązuje się do nowoczesnych metod terapeutycznych, koncentrując się na pracy zespołowej kilku terapeutów z różnych dziedzin. Skupiając uwagę na pacjencie, u którego problem leży np. w sferze psychologicznej, pracę rozpoczyna u niego psycholog lub psychoterapeuta. Dobiera on odpowiednie narzędzia do problematyki lub jednostki chorobowej. Jednocześnie rozpocząć można pracę z dietetykiem, masażystą lub fizjoterapeutą.

Nowoczesne podejście do pacjenta pozwala terapeucie prowadzącemu dobierać selekcję usług wedle potrzeb danego pacjenta, tak aby dały efekt nie tylko rozwiązujący jego problem,
lecz także wpłynęły pozytywnie na cały organizm.

Nowoczesne terapie – wsparcie dla układu nerwowego

Układ nerwowy, podobnie jak inne układy ludzkiego organizmu, może funkcjonować w zaburzony sposób w wyniku oddziaływania szkodliwych czynników wewnętrznych (jak napięcie, zmęczenie czy jednostka chorobowa) oraz zewnętrznych (jak warunki otoczenia, temperatura czy nawet poziom zanieczyszczenia).

Istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy stosowaniu terapii nowoczesnych jest fakt połączenia kilku elementów terapeutycznych. Terapia łączona daje wówczas zadowalające efekty na płaszczyznach jednocześnie. Innowacyjność terapii polega na skupianiu uwagi na całym organizmie, koncentrując się szczególnie na problemie z którym boryka się pacjent.

W ofercie ODNOVA CLINIC proponujemy nowoczesne terapie i z zakresu rehabilitacji układu nerwowego, w tym terapie, takie jak m.in.: magnetoterapia, terapia wodorem, różnorodne techniki masażu oraz szeroki wachlarz zabiegów przeprowadzanych z użyciem zaawansowanej aparatury.

Nowe terapie w walce ze stresem

Przyczyn zaistnienia schorzeń układu nerwowego może być wiele, ale najpowszechniejszym z nich jest ciągła ekspozycja na stres. Dość szybko prowadzi on do powstawania w ciele napięć, a także odczuwania ciągłego zdenerwowania, nadmiernej pobudliwości czy reaktywności.

Umiejętność radzenia sobie z zaburzającymi równowagę odczuciami jest kluczowa dla funkcjonowania całego organizmu – jednak nie zawsze pozostaje ona w zasięgu osób zmagających się z podobnymi problemami. Wówczas warto skonsultować się ze specjalistą, który będzie mógł zaplanować odpowiedni plan działania i terapię, która będzie uwzględniać nowe terapie. Może pomóc to skutecznie wyeliminować napięcia i stopniowo obniżać poziom stresu.

 

Do najczęściej stosowanych technik wspomagających prawidłową pracę układu nerwowego w przypadku ekspozycji na stres należą m.in.:

 • masaż psychosomatyczny (ciała lub twarzy),
 • terapia cranio-sacralna (czaszkowo-krzyżowa),
 • terapia aktywnym wodorem,
 • magnetoterapia,
 • aromaterapia oraz inne techniki relaksacyjne.

Nowoczesne terapie – rehabilitacja komplementarna

Klinika ODNOVA CLINIC pracuje w oparciu o koncepcję rehabilitacji komplementarnej. Jej innowacyjność polega na tym, iż w jednej placówce kilku różnych terapeutów może dobierać zgodnie z potrzebom klienta usługę – kompletną i skrojoną na miarę jego indywidualnych potrzeb.

W dobie szybkiego tempa życia i błyskawicznie rozwijającej się innowacyjności, osoby zmagające się dokuczliwymi dolegliwościami oczekują szybkich rozwiązań i powrotu do zdrowia. Nowoczesne terapie są dedykowane właśnie temu. Innowacyjne i nastawione na dobrostan pacjenta konsultacje umożliwiają szybki powrót do utraconej sprawności oraz przyczynią się do tego, aby na stałe poprawić stan zdrowia. Nowe terapie, po które sięgają nasi specjaliści, stanowią współcześnie odpowiedź na potrzeby pacjentów. Oferują szybkie, precyzyjne oraz dopasowane do twoich potrzeb rozwiązanie.

Komplementarna terapia w oparciu o wykorzystanie nowych terapii umożliwia m.in.:

 • uzyskać efekty przeciwstarzeniowe i potwierdzone naukowo efekty przeciwutleniające,
 • wspomaganie leczenia otyłości,
 • działanie przeciwzapalnie,
 • poprawę funkcji poznawczych i umysłowych,
 • zmniejszenie lub całkowitą eliminację alergii,
 • ochronę DNA i RNA,
 • działanie neuroprotekcyjne i radioprotekcyjne,
 • wspomagać regulowanie pracy trzustki (poprzez uregulowanie poziom cukru),
 • wzmacnianie odporności,
 • wspomaganie pracy serca,
 • poprawę metabolizmu komórek i przeciwdziałanie ich przedwczesnemu obumieraniu,
 • działać przeciwnowotworowo,
 • opóźniać procesy starzenia komórek,
 • wspierać procesy regeneracyjne skóry, poprzez niwelowanie zmarszczek i przebarwień.

Nowe terapie w rehabilitacji, fizjoterapii i kosmetologii

Nowoczesne terapie wykorzystywane są powszechnie nie tylko do łagodzenia skutków stresu, ale także w zakresie dziedzin takich jak fizjoterapia, rehabilitacja czy zabiegi kosmetologii. Wspomagające zabiegi mają na celu przyspieszać regenerację tkanek, pobudzić organizm do odnowy lub zadziałać punktowo na objęty leczeniem obszar. Nowe terapie ku którym coraz częściej się zwracamy to elementy innowacyjnych, komplementarnych sposobów odnowy organizmu.

 

Z podobnych rozwiązań korzysta ODNOVA CLINIC, specjalizująca się w innowacyjnych terapiach z zakresu odnowy, regeneracji oraz fizjoterapii. Dla uzyskania zadowalających i szybkich rezultatów nasi eksperci sięgają po nowoczesne terapie, których celem jest przyspieszenie procesu regeneracji organizmu. Są to rozwiązania o charakterze holistycznym, które umożliwiają zatroszczyć się o pacjenta na wielu płaszczyznach, prowadząc do szybkiego powrotu do jak najlepszej formy.

Specjaliści ODNOVA CLINIC, ze względu na holistyczny i komplementarny charakter prowadzonych terapii, doskonale wiedzą które z dostępnych opcji sprawdzą się najskuteczniej. Praktycznie wszystkie nowoczesne terapie proponowane przez specjalistów ODNOVA CLINIC są wspierane m.in. poprzez terapię wodorem – wodór cząsteczkowy jest czymś, co stworzyła natura. To znany od 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem jaki odkryto do tej pory. Z tego względu daje tak dobre efekty w obrębie terapii rehabilitacyjnej, fizjoterapeutycznej czy w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu kosmetologii. Więcej o terapii wodorem przeczytasz tutaj.

 

Każdego dnia pijesz, jesz, oddychasz i “przerabiasz” składniki odżywcze na energię w swoim organizmie, innymi słowy: zużywasz się i bez przerwy naprawiasz. Każdego dnia podejmujesz różnego rodzaju decyzje, poprzez które możesz budować albo tracić swoje zasoby. Każdego dnia jesteś bliżej choroby, bólu, bólu, otyłości, lub też – zdrowia, młodego wyglądu i świetnego samopoczucia. Mają na to wpływ nawet najdrobniejsze z podejmowanych przez Ciebie decyzji. Postaw na wsparcie ekspertów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i postaw na zdrowie, lepszy wygląd i samopoczucie. Zachęcamy do umówienia się na konsultację u naszych specjalistów.

Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: