niebiesko brązowe oko kobiety

Usługi

Konsultacje irydolog

Tutaj jesteś:

Konsultacje irydolog

Każda z usług zaczyna się 60 min konsultacją.

O cenę i terminy zapytaj w naszej recepcji.

CZAS TRWANIA: 60 min

Irydolog jest specjalistą z zakresu technik diagnostycznych. Zajmuje się on wykonaniem oceny kondycji organizmu oraz zdrowia opierając się na wyglądzie struktur tęczówek obu oczu. Jest to technika nieinwazyjna, bezpieczna, a do tego komfortowa dla pacjenta. Za jej pośrednictwem możliwe jest odkrycie m.in. dziedzicznych predyspozycji do zachorowania lub konkretnych przypadłości. Przy tym, doświadczony irydolog potrafi także z dość dużą dokładnością wskazać w organizmie obszary, w których zaczyna rozwijać się choroba lub w której zaobserwować można nieprawidłowości. Konsultacja jest niejednokrotnie podstawą dla postawienia diagnozy oraz niezwykle pomocnym narzędziem, które znacznie ułatwia rozplanowanie dalszych etapów terapii.

 

ODNOVA CLINIC to nowoczesna klinika, w której można umówić się na konsultację z irydologiem. Profesjonalnie przeprowadzona analiza może okazać się cennym elementem determinującym dalszy przebieg terapii oraz diagnostyki. Podczas wizyty irydolog wykonuje badanie przy użyciu nowoczesnej aparatury do wykonywania zdjęć tęczówki w wysokiej rozdzielczości. Irydologia jest dziedziną o bardzo długim i bogatym rodowodzie, choć jej współczesna forma nadal określana jest jako dość nowa i wciąż rozwijająca się. Nowe pomysły, koncepcje oraz wykorzystanie zaawansowanego osprzętowania umożliwiają dalsze poszerzania pola wiedzy irydologów, których praca niesie ze sobą ogrom korzyści, z których czerpie współczesna diagnostyka.

niebieskie oko

Irydologia jest zupełnie nieszkodliwa i nieinwazyjna dla organizmu.

Irydolog Katowice – na czym polega analiza irydologiczna

Analiza irydologiczna, czyli właściwe badanie przeprowadzone przez irydologa, to procedura bezbolesna i nieskomplikowana. Na jej potrzeby wykorzystuje się urządzenia optyczne zwane irydoskopami, które na przestrzeni lat wyparły użycie lup i szkieł powiększających. To specjalne mikroskopy zbliżone konstrukcyjnie do aparatury standardowo wykorzystywanej w okulistyce. Współcześnie jednak podstawą konsultacji jest wykonanie cyfrowych zdjęć oczu w bardzo wysokiej rozdzielczości.

  • To metoda całkowicie bezbolesna. Umożliwia specjaliście bez pośpiechu i dokładnie przyjrzeć się z bliska strukturze tęczówki. Jest ona naturalnie bardzo mała, osiągając zaledwie 8-10 mm szerokości. Z tego względu podczas wizyty nie można obyć się bez odpowiedniej aparatury, która pozwoli dokładnie ocenić wygląd struktur wewnątrz oka.
  • Fotografia cyfrowa umożliwia przy tym uniknąć długotrwałego podrażnienia czy przesuszenia oka, które może okazać się nieprzyjemne dla pacjenta, dostarczając jednocześnie bardzo dokładny i wyraźny obraz.
  • Metoda ta pozwala też zapisanie i udostępnienie obrazu w ręce innego specjalisty. To ważne także istotne w czasie archiwizacji wyników badania. Na podstawie wcześniejszego zdjęcia można łatwo ocenić stopień zmian zachodzących u pacjenta w czasie lub odnotować pozytywne efekty jakie niesie ze sobą terapia.
zielone oczy kobiety

Irydolog – ocena stanu organizmu z tęczówki oka

Analiza irydologiczna skupia się na badaniu obu tęczówek. Jest to kluczowe, gdyż mimo ich podobieństwa (niemal w sposób lustrzany), specjalista irydolog może dostrzec między nimi różnice i drobne detale, które mogą wskazywać na nieprawidłowości. Tęczówka lewa wskazuje np. na stan jelita grubego oraz serca, a z kolei tęczówka prawa umożliwia zbadać stan wątroby czy jelita cienkiego. Uznaje się jednak, że więcej informacji można uzyskać przy obserwacji oka lewego.
W irydologii do oceny stanu organizmu z tęczówek oka wykorzystywane są specjalne mapy, które wskazują tzw. pola i strefy projekcyjne. Są to miejsca, które odpowiadają na tęczówce poszczególnym organom w ciele człowieka. Do stworzenia tego typu map historycznie w największym stopniu przyczynił się węgierski lekarz Ignaz von Peczely. Przez ponad 22 lata porównywał on schorzenia swoich pacjentów z obrazem ich tęczówek. Na drodze swoich badań nie wyjaśnił on wprawdzie wówczas jak działa mechanizm powstawania zmian na tęczówkach, ale udokumentował sam fakt ich powtarzalności.
Co więcej, wskazał jednoznacznie, że tęczówki dzielą się na pewne strefy, czyli tzw. punkty projekcyjne, odzwierciedlające nasze narządy. W naszych oczach uwidacznia się też przeżywanie długotrwałego stresu czy okresów wzmożonego napięcia emocjonalnego. W strukturach tęczówek zapisane są także pewne detale wskazujące na skłonność do chorób o podłożu psychicznym. To, w połączeniu z profesjonalną oceną konkretnych zmian zaobserwowanych w oku, daje szeroki ogląd stanu zdrowia danej osoby.

Jak wygląda wizyta

Wszystkie konsultacje odbywające się w obrębie działalności ODNOVA CLINIC przeprowadzane są z uwzględnieniem maksymalnego komfortu pacjenta, w atmosferze profesjonalnej i empatycznej.

Jak przebiega konsultacja u irydologa? Podczas wizyty irydolog w sposób bezkontaktowy i bezinwazyjny, wykonuje zdjęcia oczu. Są to fotografie cyfrowe, wykonane w bardzo wysokiej rozdzielczości. To właśnie te zdjęcia (już nie samo oko pacjenta) poddawane są dalszym oględzinom.

 

Technika cyfrowa oferuje w irydologii szereg zalet:

  • unikamy długotrwałej ekspozycji na silne światło,
  • plik cyfrowy może być punktem odniesienia, dla oceny postępu terapii,
  • pozwala ocenić, jak kształtują się procesy zachodzące w organizmie, wraz z upływem czasu,
  • umożliwia archiwizację.

 

Po wykonaniu zdjęcia, wszelkie zmiany odczytane w tęczówce są brane pod uwagę, a następnie szeroko omawiane z pacjentem. Podczas wizyty irydolog, w oparciu o medycynę holistyczną, zalecić może także dalsze działania prowadzące do złagodzenia lub całkowitego wyeliminowania danego problemu zdrowotnego. Na tym etapie specjalista poleca także działania pod kątem profilaktyki zdrowia.

Analiza irydologiczna umożliwia także wskazanie drogi do wykonania dalszych badań diagnostycznych. Może wiązać się to z przygotowaniem skierowania do odpowiedniego specjalisty, jeśli dana sytuacja tego wymaga.

 

Najczęściej podczas terapii, irydolog wykorzystuje również:

  • fitoterapię czyli ziołolecznictwo,
  • działania z zakresu naturoterapii,
  • a w tym też wsparcie dla organizmu naturalnymi metodami.
niebieskie oko kobiety

Wizyta u irydologa – jak się przygotować

Do samej wizyty u irydologa nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Warto jednak zadbać o to, aby na taką wizytę udać się wypoczętym, dobrze wyspanym, nawodnionym i ze spokojem. To czynniki, które wpływają na jakość odczytu pozyskanego z tęczówek pacjenta.

 

Badanie jest jednak w pełni bezpieczne. Do samego badania zdejmujemy okulary oraz wszelkie elementy (jak biżuterię) które mogłyby utrudnić przeprowadzenie badania. Warto także wspomnieć, że współczesne soczewki kontaktowe nie stanowią żadnego problemu podczas wykonywania irydodiagnostyki, więc zazwyczaj nie ma potrzeby ich wyjmowania przed rozpoczęciem analizy.

 

Nie istnieją konkretne przeciwwskazania do umówienia się na wizytę u irydologa. To metoda bezinwazyjna, przeznaczona zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci, w wieku powyżej 4 lat.

Irydologia w Polsce i na świecie

W Polsce działa zaledwie kilkudziesięciu irydologów, natomiast w Niemczech liczba lekarzy którzy w swej praktyce wspierają się irydodiagnostyką przekracza 1,5 tysiąca. Dobrze wiedzieć że w Rosji pod koniec ubiegłego wieku, irydologię wprowadzono jako przedmiot na wybranych akademiach medycznych. W związku z tym powstało także wiele książek dotyczących irydologii, które są wykorzystywane na uczelniach. Dlatego stamtąd pochodzi najwięcej praktykujących irydologów. Obecnie również w Polsce ta dziedzina dynamicznie się rozwija. Co ciekawe, w pewnych krajach irydologię wykorzystywano do oceny stanu zdrowia i wartości zwierząt hodowlanych. Było to możliwe, ponieważ wszelkie choroby odciskają swe piętno w postaci różnych znaków pojawiających się na gałkach ocznych. Obecnie w Polsce irydologię stosują np. hodowcy gołębi.

Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: