leżąca kobieta

Usługi

Konsultacje medyczne

Tutaj jesteś:

Konsultacje medyczne

Każda z usług zaczyna się 60 min konsultacją.

O cenę i terminy zapytaj w naszej recepcji.

CZAS TRWANIA: 60 min

Na dobrostan człowieka składa się wiele różnych elementów. Dla zachowanie dobrego samopoczucia fizycznego oraz równowagi psychicznej konieczne jest działanie na wielu polach, ukierunkowanych tak, aby skupiały się na indywidualnych potrzebach każdego z pacjentów.

 

Tak właśnie funkcjonuje ODNOVA CLINIC. Jako nowoczesna klinika oferujemy wsparcie specjalistów wywodzących się z różnych dziedzin, od doświadczonych fizjoterapeutów, aż po wsparcie trenerów mentalnych specjalizujących się w rozwoju osobistym. Dzięki temu w jednym miejscu możesz uzyskać pomoc poprzez zastosowanie terapii prowadzonej kilkutorowo.

zabieg medyczny na karku
kobieta o blond włosach

Konsultacje medyczne

Może zdarzyć się, że dolegliwości bólowe będą miały swoje podłoże w długotrwałej ekspozycji na stres lub silne emocje. Dzięki szerokiemu spojrzeniu na potrzeby pacjentów nasi specjaliści mogą zaoferować strategię leczenia, uwzględniającą zabiegi z zakresu różnych dziedzin.

W ODNOVA CLINIC proponujemy następujące konsultacje:

Umów się na konsultację do wybranego specjalisty już dzisiaj.

Kompleksowa diagnostyka

Pierwsza konsultacja ze specjalistą to moment rozpoczynający terapię. W rozmowie z danym specjalistą pacjent może określić swoje potrzeby i oczekiwania, jakie stawia względem danej metody leczenia. Moment konsultacji to także pierwszy krok do postawienia diagnozy lub przynajmniej wstępnego zweryfikowania problemu, z którym pacjent zdecydował się udać do gabinetu.

 

ODNOVA CLINIC dysponuje nowoczesną placówką, wyposażoną w najnowsze osprzętowanie i aparaturę ułatwiającą kompleksową diagnostykę. Stawiamy na podejście holistyczne, które uwzględnia zarówno dbałość o pacjenta pod względem fizycznym, jak również psychicznym. W czasie konsultacji, w zależności od konkretnego przypadku, priorytet może stanowić także doraźne łagodzenie uciążliwych dolegliwości lub bólu, czym także zajmują się współpracujący z nami specjaliści.

 

Nasz personel dokłada starań aby każda konsultacja przebiegała w atmosferze empatii, zrozumienia oraz profesjonalizmu. Diagnoza niejednokrotnie oparta jest na połączeniu doświadczenia kilku ekspertów działających w naszej klinice, dzięki czemu możemy sukcesywnie realizować naszą misję: zapewniając pacjentowi maksimum komfortu w czasie trwania samej terapii oraz optymalny dobór działań, które umożliwią dotarcie do źródła danego problemu. Takie działanie pozwala łączyć ze sobą metody niesienia doraźnej ulgi z efektywnym leczeniem, które ma na celu prowadzić do trwałej poprawy i powrotu do sprawności.

zabieg medyczny na plecach kobiety

Konsultacje medyczne online

Niektóre konsultacje medyczne mogą być także realizowane online, za pośrednictwem kamer internetowych. Umożliwia to szybki kontakt ze specjalistą, bez stwarzania ryzyka zdrowotnego, zarówno dla pacjenta, jak również dla osoby przeprowadzającej wywiad. Dzięki temu można zasięgnąć porady lub przygotować się do wizyty w gabinecie, w późniejszym czasie.

 

Konsultację online w ODNOVA CLINIC można odbyć m.in. z psychologiem, dietetykiem, a także ze specjalistami z zakresu rozwoju osobistego, jak np. z trenerem mentalnym. W razie potrzeby skontaktować się można także ze specjalistami z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji – choć najczęściej będą to wizyty o charakterze doradczym. Ze względu na specyfikę badania oraz konieczność przeprowadzenia odpowiednich testów i badań motorycznych, konsultacje w tym obrębie powinny być realizowane osobiście, w klinice.

kobieta siedząca przed komputerem

Przygotowanie do wizyty – konsultacje medyczne w Katowicach

Większość prowadzonych w ODNOVA CLINIC konsultacji nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Przed odwiedzeniem gabinetu lub konsultacją online warto jednak zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi specyfiki poszczególnych konsultacji.

 

Przygotuj odpowiednie dokumenty

Jakie dokumenty mogą okazać się potrzebne? Będą to wyniki wykonanych badań, zdjęcia RTG, USG, wypis ze szpitala lub badania krwi, czyli wszystkie dodatkowe informacje, które mogą pomóc w czasie pierwszej konsultacji postawić wstępną diagnozę. W przypadku niektórych konsultacji, jak np. z fizjoterapeutą, kosmetologiem, naturopatą czy psychologiem wyniki badań nie są obowiązkowe. Z kolei badanie krwi, szczególnie pod kątem ewentualnej jednostki chorobowej, okaże się niezbędne w czasie rozmowy z np. dietetykiem.

 

Zadbaj o swój komfort

W przypadku większości konsultacji warto postawić na wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów czy utrudniał specjaliście dostępu do obszaru ciała, na którym ma się skupić. Gdy w grę wchodzi konsultacja fizjoterapeutyczna, w zanadrzu warto mieć przygotowaną odzież i buty na zmianę, podczas gdy na wizytę u kosmetologa należy zdjąć większe elementy biżuterii lub piercing, który utrudniałby wykonanie badania czy zabiegu.

 

Konsultacjami należy także nie jeść obfitego posiłku, nie spożywać alkoholu i środków odurzających i nie palić. Wszelkie szczegóły dostępne są w opisach poszczególnych konsultacji.

 

Liczy się dobre nastawienie

Przed każdą wizytą warto także zadbać o swoje nastawienie do niej. Część problemów, z którymi pacjenci udają się do specjalisty może okazać się w jakiś sposób wstydliwa lub wiązać się z dyskomfortem. Dobrze jednak pamiętać, że specjalista nie ocenia i nie krytykuje pacjenta. Celem prowadzonej terapii ma być poprawa samopoczucia oraz niesienie ulgi.

 

Pozytywne nastawienie i otwarcie ze strony pacjenta okażą się szczególnie istotne w przypadku konsultacji z zakresu rozwoju osobistego oraz pracy z psychologiem. Ponadto, na wizycie warto pojawić się w miarę możliwości wypoczętym i dobrze wyspanym.

 

Jeśli poszukujesz na terenie Katowic najlepszych specjalistów, zapisz się na konsultację z wybranymi ekspertami ODNOVA CLINIC. Gwarantujemy przyjazną atmosferę, profesjonalne podejście do pacjenta oraz rzetelność.

Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: