kobiety trzymające się za ramię

Usługi

Konsultacje psycholog

Tutaj jesteś:

Konsultacje psycholog

Każda z usług zaczyna się 60 min konsultacją.

O cenę i terminy zapytaj w naszej recepcji.

CZAS TRWANIA: 60 min

Wsparcie psychologiczne dla osób w procesie zmiany wizerunku, pracy nad ciałem, pracy nad akceptacją własnego wyglądu jest istotnym elementem holistycznej pomocy. Jeżeli uważasz, że proces zmiany jest dla Ciebie trudny, nie jesteś sam. Zmiana to nowe, nieznane i to właśnie praca nad nowym, zdrowym myśleniem może być kluczem do tego by czuć się lepiej. Jesteś w trakcie rehabilitacji, twoje ciało otrzymuje pomoc od specjalisty, ale emocje związane z bólem, ćwiczeniami, zabiegami, życiem są trudne? Z radzeniem sobie z emocjami, sytuacją, stresem, życiem może pomóc psycholog. Podczas konsultacji wstępnej psycholog proponuje formy wsparcia, przygotowane w oparciu o potrzeby klienta.
kilkutorowo.

wywiad z pacjentem - konsultacja psychologiczna
skulona kobieta leżąca na łóżku

Psycholog

Wsparcie psychologiczne to forma pomocy, jaką może zaoferować psycholog po wstępnej konsultacji z klientem. Wsparcie online to cotygodniowe rozmowy online z psychologiem przez aplikację WhatsApp. Klient wybiera stałą (w miarę możliwości) porę rozmów, psycholog o umówionej godzinie dzwoni do klienta. Forma online jest wygodna z powodu możliwości współpracy niezależnie od miejsca zamieszkania czy pobytu. Psycholog online to nowe możliwości dla osób mających godzinne przerwy w pracy, młodych mam, osób mających niewiele czasu, osób mających trudności z poruszaniem, osób nieśmiałych i dla każdego kto posiada urządzenie z dostępem do internetu oraz potrzebuje wsparcia.

Psycholog, psychiatra oraz psychoterapeuta trzy różne zawody, które często są ze sobą mylone.

To co jednak łączy powyższych specjalistów to praca z człowiekiem.

Psycholog Katowice – u jakiego specjalisty szukać pomocy

Psycholog to osoba, która ukończyła pięcioletnie studia magisterskie. Konsultacja psychologiczna bywa pierwszym krokiem do rozwiązania problemu klienta. Psycholog na podstawie rozmowy, czasami kwestionariuszy, testów pomaga ustalić odpowiednią formę pomocy dla klienta. Do psychologa warto udać się kiedy:

  • przeżywa się kryzys,
  • trudno poradzić sobie ze sobą lub aktualną sytuacją,
  • chce się dokonać dokonać zmiany w życiu,
  • chorujemy się przewlekle lub nagle.

 

Kiedy emocje stają się trudne do opanowania a stres nie pozwala na dobre funkcjonowanie to właśnie wizyta u psychologa może okazać się przydatna. Psycholog, dzięki wiedzy, dyskrecji i otwartości na pacjenta, może pomóc odnaleźć drogę do lepszego jutra. Wsparcia psychologiczne jest podstawową metodą pomocy.
Spotkania z psychologiem mogą być jednorazową formą konsultacji lub też mieć charakter stały: konsultacji tygodniowej (lub kilkumiesięcznej) opartej na współpracy z klientem, wiedzy, empatii i akceptacji.

Psychiatra z kolei to lekarz. Diagnozuje i leczy choroby oraz zaburzenia psychiczne. Pomaga głównie poprzez farmakoterapię. Lekarz psychiatra ma również prawo do kierowania pacjentów do szpitali psychiatrycznych oraz wypisywania zwolnień oraz recept.

Psychoterapeuta jest specjalistą mającym uprawnienia do leczenia zaburzeń i chorób psychicznych. W celu pomocy pacjentowi psychoterapeuta stosuje specjalne techniki pracy z klientem, zależne od nurtu i podejścia terapeutycznego preferowanego przez danego specjalistę. Podstawą jego pracy zazwyczaj jest relacja terapeutyczna.

kobieta trzymająca rękę drugiej osoby

Jak przebiega konsultacja

Konsultacja wstępna, czyli pierwszy kontakt z psychologiem, polega na poznaniu pacjenta, jego sytuacji życiowej, zawodowej, a także oczekiwań, celów i możliwości. Podczas pierwszego spotkania psycholog szuka możliwości pomocy. Bywa także, że psycholog zwraca uwagę na konieczność skorzystania z konsultacji u innych specjalistów. Kiedy pacjent nie jest pewien czy jego trudności potrzebują interwencji specjalisty, wstępna konsultacja pozwala dopasować pomoc do potrzeb. Zespół specjalistów ODNOVA CLINIC działa we współpracy ze specjalistami z innych dziedzin, dzięki czemu w razie potrzeb zaproponowana terapia może mieć charakter holistyczny.

kobieta psycholog
wywiad lekarski z pacjentem

Pomoc psychologa czasami bywa doraźna: jednorazowa konsultacja pozwala na dalszą samodzielną pracę z trudnościami. Częściej zdarza się jednak, że klient po konsultacji z psychologiem decyduję się na dalszą współpracę. Podczas współpracy między psychologiem a klientem nawiązuje się relacja terapeutyczną, w której klient jest ekspertem w dziedzinie swojego życia, a psycholog jest ekspertem w dziedzinie psychologii. W zależności od wieku, problemu, sytuacji klienta psycholog oferuje różne oddziaływania i pomoc, ale to dyskrecja, empatia i otwartość są podstawą.

Konsultacja psychologiczna
dla par

Konsultacja dla par to spotkanie dla osób w związku, przeżywających trudne chwile lub kryzys w relacji. Kiedy dwie osoby nie potrafią poradzić sobie z trudnościami, a rozmowy coraz częściej kończą się kłótnią, pomoc psychologiczna bywa konieczna. Psycholog dzięki swojej wiedzy na temat funkcjonowania relacji, komunikacji oraz schematów myślenia pozwala w nowy inny sposób spojrzeć na trudności pary. Bezstronność psychologa pozwala na wzajemne wysłuchanie i opanowanie trudnych emocji, które zaburzają komunikację. Pierwsze spotkanie dla par to konsultacja podczas, której para przedstawia swój problem psychologowi, a psycholog proponuję dostępne formy pomocy. Psychoedukacja oraz mediacja w trakcie rozmowy pary jest czynnikiem wspierającym relację klientów.

Konsultacja psychologiczna
dla rodziców

Jak to bywa w słynnym powiedzeniu: „małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot”. Właśnie tematem spotkania rodzica (lub rodziców) z psychologiem najczęściej okazują się dzieci i trudności związane z ich wychowaniem lub komunikacją. Problemy ze snem, karmieniem, płaczem, jedzeniem, ogólnie pojętym rozwojem i wychowaniem dzieci są najczęstszym źródłem stresu młodych rodziców. Rodzice dzieci starszych z kolei częściej szukają pomocy u psychologa kiedy sami nie radzą sobie z problemami swoich dzieci. Agresja, problemy wychowawcze, trudności w szkole, problemy w relacjach z rówieśnikami, bóle o podłożu psychosomatycznym, tiki – to sytuacje trudne zarówno dla rodzica i dziecka, ale przy odpowiedniej pomocy możliwe do naprawienia. Zwłaszcza rodzice nastolatków szukają pomocy u psychologa, który posiada wiedzę nie tylko w zakresie rozwoju, ale również w zakresie zaburzeń emocji, osobowości i trudności okresu dojrzewania. Psycholog, dzięki narzędziom takim jak psychoedukacja, a także pełnym empatii i otwartemu spojrzeniu na problemy klienta i jego dziecka, pomaga znaleźć drogę pomocy. Pomoc często potrzebna jest nie tylko dla rodzica, ale przede wszystkim dziecka, a nierzadko całej rodziny.

 

Stała współpraca dla rodziców to spotkania raz w tygodniu (czasem raz na dwa tygodnie). Współpraca z rodzicem rozpoczyna się od ukierunkowania go na potrzeby własne. W sytuacji gdy dziecko choruje, ma trudności, rodzic chce mu pomóc, ale sam sobie nie radzi, warto nawiązać stałą współpracę z psychologiem. Psycholog będąc osobą obiektywną, posiadającą wiedzę na temat prawidłowości rozwojowych oraz zdrowia psychicznego dzieci pomoże opiekunowi dziecka w sposób obiektywny spojrzeć na sytuację. Psychoedukacja oraz wsparcie emocjonalne w trudnościach klienta rodzica pomogą mu pomóc sobie oraz dziecku.

podpierająca głowę kobieta

Konsultacje indywidualne

Stała współpraca dla osób dorosłych i młodzieży mających trudności w radzeniu sobie z emocjami, lękiem, żałobą to spotkania raz w tygodniu (czasami dwa razy w tygodniu). Współpraca rozpoczyna się diagnozą charakteru trudności oraz zasobów, potrzeb i możliwości klienta. Emocje są niezbędne człowiekowi, dlatego psycholog bazuje na na nauce akceptacji emocji. Kiedy pojawiają się trudności w ich rozumieniu, okazywaniu lub natężeniu, psycholog pomaga odnaleźć ich źródło. Myśli wyzwalające emocje mogą być zdrowe i sprzyjające dobrostanowi. Rolą psychologa w pomocy osobie z zaburzeniami emocji jest wsparcie, psychoedukacja oraz kierowanie pacjenta w razie potrzeby na psychoterapię lub farmakoterapię.

 

Stała współpraca dla osób mających trudności w relacjach to spotkania raz w tygodniu (czasem raz na dwa tygodnie). Współpraca opiera się na poznaniu pacjenta oraz jego potrzeb i możliwości. Psychoedukacja dotyczącą komunikacji, relacji oraz potrzeb jest podstawowym celem spotkań w przypadku trudności z relacjami. Stała współpraca pary z psychologiem to spotkania raz w tygodniu (czasem raz na dwa tygodnie) podczas, których para uczy się efektywnych metod komunikacji, rozwiązywania konfliktów, ale przede wszystkim wspólnie z psychologiem pracuje nad wzmocnieniem relacji oraz radzeniem sobie z trudnymi emocjami.

 

Stała współpraca w przypadku wypalenia zawodowego i innych trudności w życiu zawodowym to spotkania raz w tygodniu (czasem raz na dwa tygodnie). Współpraca ma na celu odnalezienie przyczyn problemu. Odnalezienie kluczowych przekonań, które bywają źródłem braku satysfakcji z pracy jest podstawą pracy psychologa z pracownikami. Stała współpraca w przypadku zaburzeń odżywiania, trudności w relacjach z jedzeniem, otyłości to spotkania raz w tygodniu (czasem raz na dwa tygodnie). Współpraca ta opiera się na diagnozie genezy problemu. Znajomość dietetyki oraz psychologii pozwala na pracę nie tylko nad emocjami klienta, ale również nad jego przekonaniami dotyczącymi żywność i żywienia.

Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: