Kiedy rehabilitacja ortopedyczna jest nam potrzebna?

masaż i rehabilitacja stopy

Każdy z nas przeżył w mniejszym lub większym stopniu uczucie BÓLU. Czy ma ono dla nas znaczenie? Czy powinniśmy na niego reagować? Jeśli tak, to postaram się przybliżyć kilka ważnych informacji na temat bólu i czy warto go unikać?

 

Co to takiego jest ból?

Jedną z definicji, które opisuje Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu to efekt bardzo nieprzyjemnego lub niechcianego uszkodzenia tkanek działające na różne zmysły i nasze emocje odczuwane w różny sposób w zależności od umiejscowienia.

 

Ważnym dla każdego z nas jest przeciwdziałanie powstawania bólu lub jego zapobieganie. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie działać tak aby ból nas omijał.

 

Czy zatem rehabilitacja ortopedyczna jest nam potrzebna?

Jeżeli istotnym elementem rehabilitacji ortopedycznej jest dobrostan twojego ciała to skupia swoją uwagę na poprawieniu, usprawnieniu, przywróceniu w jak najszybszy sposób funkcji uszkodzonych części narządu ruchu. Kolejnym elementem jest poprawa lub całkowite przywrócenie prawidłowej aktywności społecznej, życiowej która została utracona w jakimś wypadku czy urazie. Istotne w rehabilitacji ortopedycznej jest także zwrócenie uwagi na choroby klasyfikowane w ortopedii jako choroby zwyrodnieniowe różnych części ciała tj. zwyrodnienie kręgosłupa, zwyrodnienie stawu kolanowego, zwyrodnienie stawu biodrowego itp. Istotne w rehabilitacji ortopedycznej jest także zwrócenie uwagi na choroby określane jako kostno – stawowe oraz choroby układu mięśniowego.

 

Celem naszej kliniki jest w jak najszybszy sposób przywrócić pacjenta do dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Fizjoterapeuci Odnova Clinic w Katowicach szczególną uwagę przywiązują do łączenia aspektu psychologicznego z aspektem fizjologicznym. W rehabilitacji ortopedycznej ma to szczególne znaczenie, ponieważ daje całkowite fizyczne i emocjonalne poczucie dobrej jakości życia.

Niezwykle ważnym problemem, który ma miejsce u osoby po operacji ortopedycznej jest jak najszybsze rozpoczęcie fizjoterapii i rehabilitacji po zabiegu.

Nasza klinika, która mieści się w Fabryce Porcelany w Katowicach proponuje nowoczesne rozwiązania dla pacjentów ortopedycznych.

REHABILITACJA NEUROLOGICZNA, TERAPIA NEURLOGOCZNA - WSKAZANIA

Terapia nigdy nie wygląda tak samo. Proces jest podobny ale metody i narzędzia zupełnie inne. Nowoczesne, holistyczne podejście do terapii jakie zapewniamy w Katowicach pozwala nam działać w stanach po operacjach guza mózgu, po udarze mózgu, po urazach czaszkowo-mózgowych, w neuropatie i polineuropatie. Nasza pomoc sprawdza się również doskonale w niepełnosprawnościach sprzężonych, SMA – rdzeniowym zaniku mięśni, zespole Downa, zesple Browna Sequarda, porażeniu nerwu twarzowego Bella, stwardnieniu rozsiane czy chorobie Parkinsona.

Podzielimy pacjentów na dwie grupy, aby lepiej zobrazować cel rehabilitacji ortopedycznej.

Pierwsza grupa to pacjenci, którzy doznali urazu muszą być operowani lub za pomocą rehabilitacji nie muszą poddawać się zabiegowi operacyjnemu.

Do tej grupy mogą należeć biegacze, kolarze, alpiniści ale także biznesmeni oraz każdy kto dozna kontuzji uprawiając sport czy uczestnicząc w komunikacji miejskiej. Ważne jest to że w naszej klinice w Katowicach jesteśmy w stanie na każdym etapie problemu ortopedycznego pomóc pacjentowi. Specjalizujemy się w terapiach łączonych, których efektem jest szybsze przywrócenie sprawności uszkodzonych czy przeciążonych narządów. Oferujemy kompleksową opiekę fizjoterapeutów bez względu na to czy dotyczy ona prewencji czyli leczenia zachowawczego, czy w przypadku kiedy pacjent zostaje skierowany na zabieg operacyjny z zakresu ortopedii narządu ruchu.

Druga grupa pacjentów do rehabilitacji ortopedycznej , to pacjenci u których stwierdzono różnego rodzaju choroby zwyrodnieniowe, które kwalifikują się do leczenia lub są zakwalifikowane do chorób przewlekłych.

Zespół rehabilitantów w naszej Odnova Clinic w Katowicach i dla tych pacjentów ma szeroką gamę propozycji zabiegowych. Odpowiednio dobrana terapia połączona z nowoczesnymi sprzętami i rozwiązaniami, które daje fizjoterapia XXI w. pomaga i takim pacjentom.

Podsumowując temat rehabilitacji ortopedycznej. Czekamy na Ciebie w ODNOVA CLINIC w Katowicach, dla każdego znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dające pożądane efekty w rehabilitacji ortopedycznej, która Ciebie dotyczy. Ważne żebyś chciał i zrozumiał że tylko współpraca PACJENT + FIZJOTERAPEUTA da szybkie i pożądane efekty, których celem jest dobrostan całego Twojego organizmu w problematyce dotyczącej zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

mgr Arkadiusz Fiedor

mgr Arkadiusz Fiedor

Fizjoterapeuta, doktorant Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Wydziału Nauk o Zdrowiu

Zamknij

KONTAKT

ul. Porcelanowa 23 s, 40-246

Katowice Recepcja:
tel. +48 32 308 77 33
tel. +48 796 772 977
tel. +48 796 775 277
rejestracja@odnovaclinic.com

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 21:00

Sobota:
07:00 – 16:00

Niedziela: zamknięte

Zobacz nas na: